Jak rozmawiać z nastolatkiem i nie dać się złapać na emocjonalne haczyki

Opis

Półtorej godziny zapisu niezwykłego warsztatu dla rodziców, który pozwoli Ci na poznanie i zrozumienie kilku mechanizmów komunikacyjnych. Nauczysz się łączyć te mechanizmy w swobodną rozmowę. 

Pozwoli Ci to na zrobienie swego rodzaju restartu rozmów z nastolatkiem i rozpoczęciu zupełnie innej komunikacji w domu. Komunikacji, gdzie Ty, jako rodzic staniesz się narzędziem do słuchania, a dziecko będzie chciało MÓWIĆ. 

Opowiem Ci krótką historię o najgorszym haczyku emocjonalnym wypuszczonym do rodzica, o jakim kiedykolwiek słyszałam. Nastolatka rzuciła przed swoją mamę monetę jednogroszową i powiedziała – Tyle jesteś dla mnie warta.

Straszne. Wyobrażasz sobie, jak TY byś poprowadziła dalej taką rozmowę? Czy miałabyś na tyle mocy w sobie, żeby odsunąć emocje i zastanowić się DLACZEGO padły te słowa? 

W tym DLACZEGO jest właśnie cały klucz do słuchania.

„Słuchając, nie słuchaj słów. bądź raczej ciekawy, dlaczego te słowa padają”

Tomasz Zieliński

Opierając się na tym mądrym zdaniu, zajrzymy w głąb naszych kochanych dzieci i nauczymy się odsuwać na bok wszystkie haczyki emocjonalne, które rzucają do nas, żebyśmy je zauważyli. Spróbujemy usłyszeć, o co tak naprawdę chodzi naszym najbliższym.

W ramach szkolenia otrzymasz:

 • Roczny dostęp do nagrania webinaru dla rodziców, gdzie poznasz ciekawe techniki, które zaczerpnęłam od Tomasza Zielińskiego, który jest największym w Polsce autorytetem w komunikacji z nastolatkami. Służy na infolinii zaufania dla nastolatków, którzy chcą sobie zrobić coś złego i jeśli te metody działają w takim miejscu, to zadziałają i u Ciebie. Certyfikowałam się u Tomasza, a on prosił, aby nieść jego metody dalej. Więc niosę 🙂  
 •  Mini e-book z opisanymi technikami i przykładami, tak, by można było sięgać do niego i ćwiczyć w bezpiecznej przestrzeni. Wszystko bardzo dokładnie opisane, z przykładami z życia.

 

Dostęp do skryptu MOCNYCH PYTAŃ. To naprawdę magiczne pytania, które zawsze działają. Zanim je jednak zadasz, zastanów się czy jesteś gotowa, żeby prawdziwie usłyszeć odpowiedź.Mocne pytania, mogą pociągnąć mocne odpowiedzi.

Czego się nauczę?

 • Dowiesz się jak PODNOSIĆ SŁOWA, dzięki czemu unikniesz tzw. heurystyk. Przestaniesz zakładać, że WIESZ i być może pierwszy raz usłyszysz, co tak naprawdę mówi Twoje dziecko
 • Wykorzystasz narzędzie TRZY ODBICIA SERCA, żeby usłyszeć więcej
 • Nauczysz się bardzo przydatnej techniki STOMATOLOG, dzięki czemu staniesz się wspaniałym narzędziem do słuchania dla swoich nastoletnich dzieci

Tematy tego kursu

1 Lekcji

Jak rozmawiać z nastolatkiem i nie dać się złapać na emocjonalne haczyki

Warsztaty + skrypt1:32:00
47,00 

Wymagania

 • poświęcenie półtorej godziny na wysłuchanie warsztatu
 • chęć PRAWDZIWEJ zmiany
 • gotowość do zastosowania wiedzy w praktyce

Docelowi odbiorcy

 • dla tych, którzy chcą dotrzeć do swoich dzieci, a nie wiedzą jak
 • dla rodziców, którzy chcą zrobić nowy start w rozmowach w swoim domu
 • dla rodziców nastolatków, którzy którzy mają dosyć rozmawiania schematami Jak w szkole? Dobrze.

3 x Sesja 90 minut + Gallup lub DISC

  Test GallupaTest DISC

  *pola wymagane

  Sejsa 90 minut + Gallup lub DISC

   Test GallupaTest DISC

   *pola wymagane

   Sesja 90 minut

    *pola wymagane

    `

    Zobacz swoją stategię na maturę i wybór ścieżki kariery

    ZAPISZ SIĘ I OTRZYMAJ DARMOWY FILM!