Czego nigdy nie robią milionerzy? Nie popełniaj błędów większości.

Pomyślałeś kiedyś tak naprawdę, dlaczego jedni zarobili z łatwością fortunę, a inni nigdy tego nie zrobią?
Wielu ludzi żyje w niedostatku i biedzie, zamiast cieszyć się pełnią życia.

Co różni te osoby, od ludzi, którzy osiągnęli sukces? Jak znaleźć tę różnicę?

To mnóstwo małych rzeczy, które składają się na konkretny sposób działania. 

#1 różnica, która czyni różnicę

Jeśli myślisz o tym, aby odnieść zawodowy sukces, to przyjrzyj się, jak zachowują się osoby, które ci imponują, które chciałbyś naśladować i postaraj się powtórzyć ich zachowania.

Ostatnio na live Paweł opowiedział krótką historię. Mieszkał niedawno w pewnej dzielnicy Warszawy, gdzie w najbliższym sąsiedztwie mieszkały młode rodziny, ich członkowie zazwyczaj mieli dobrą pracę lub swoje firmy. Teraz przeprowadził się w inne miejsce, na starą Pragę, z jej zwyczajami i zaszłościami. Opowiadał, jak inne nawyki mają jego poprzedni i obecni sąsiedzi. Zaczynając od drobnych rzeczy, jak spojrzenie w oczy sąsiadowi, uśmiech i zwykłe „dzień dobry”, po dbałość o niezaśmiecanie chodnika, pory wstawania, czy sposób spędzania wolnego czasu.

Jeden drobny nawyk do drugiego. Jeden nic nieznaczący gest dodać drugi nieznaczący gest. I tak tworzy się charakter. Jesteśmy zbudowani z tych drobnych, wyuczonych gestów i nawyków.

#1 z czego składa się nawyk

Może najpierw wytłumaczę ci z czego składa się nawyk, kiedy będziesz znać mechanizm, łatwiej ci będzie zidentyfikować nawyki milionerów.

Nawyk składa się z trzech elementów – KONTEKSTU, DZIAŁANIA i NAGRODY.

Wyobraź sobie, że wracasz zawsze tą samą drogą ze szkoły i przechodzisz koło fajnej piekarnio – kawiarni. Czujesz zapach świeżych drożdżówek, kupujesz co dzień jedną i delektujesz się jej słodkim smakiem.

Wyrobiłeś w sobie taki nawyk. Rozłóżmy go na części pierwsze. Przechodzisz tą samą drogą każdego dnia i każdego dnia zapach woła cię do środka kawiarni – to KONTEKST sytuacji. Po nim następuje DZIAŁANIE – kupujesz i zjadasz drożdżówkę. No i na koniec NAGRODA – przyjemność zjedzenia czegoś słodkiego.

Po kilku miesiącach orientujesz się, że coś poszło nie tak. Drożdżówka ma przeciętnie około 250 kalorii, a kilogram tłuszczu to około 7 tys kalorii. Po każdym miesiącu jest cię o kilogram więcej. Chcesz pozbyć się tego nawyku, tylko jak?

#2 jak zmienić nawyk ograniczający na wspierający?

Bardzo trudno jest po prostu pozbyć się nawyku, to wymaga silnej woli. Wyobraź sobie, że co dzień przechodzisz tą samą drogą, wszystko tak samo pachnie, a ty po prostu omijasz kawiarnię, jak gdyby nigdy nic i nigdy do niej nie wchodzisz. Trudne.

Łatwiejsze dla twojej „silnej woli” będzie wyrobienie w sobie nowego, wspierającego nawyku. 

Można do tego zabrać się poprzez zmianę jednego z trzech składowych nawyku, zacznijmy od KONTEKSTU. Na przykład zacznij chodzić inną drogą ze szkoły, nie będą cię wtedy kusiły cudowne zapachy. Możesz też zmienić samo DZIAŁANIE- czyli wejść do swojej ulubionej kawiarni, ale kupić smoothie ze świeżych owoców i warzyw. Kontekst i nagroda pozostaną wtedy takie same więc będzie łatwiej.

Możemy też zastanowić się nad NAGRODĄ- co w zamian za uczucie szczęścia po zjedzeniu drożdżówki mogę dostać? Może trochę endorfin po pójściu na zumbę? Może w zamian za to dam sobie pół godziny luzu z moją ukochaną playlistą? Wtedy możesz zrezygnować z codziennej drożdżówki, bo „dostaniesz” inna nagrodę w zamian. Wyrobisz w sobie inny, dobry nawyk.

#3 znajdź swojego milionera

Kiedy już wiesz, jak zmienić swoje nawyki, znajdź swój autorytet, swojego milionera, od którego chcesz się uczyć. Zaobserwuj jego nawyki. Zrobisz to czytając jego książki, oglądając go na YT. Jeśli nie masz kogoś takiego na oku polecam ci Gary’ego Vaynerchuk’a. Co prawda to nie milioner, tylko miliarder, ale nie bądźmy drobiazgowi. Możesz go obserwować do woli, bo ma mnóstwo kontentu. Zauważ o której wstaje, jak wygląda jego dzień, jakie ma podejście do pracy, czasu wolnego, rodziny i własnego rozwoju.  

Znajdź te nawyki, które będą dla Cienie w tym czasie najbardziej potrzebne i wspierające. A potem zamień swoje przyzwyczajenia na zachowania milionera i szykuj się na dobre życie.vJak już będziesz żył w dobrobycie, to wspomnij ciepło Where2Go 😉

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

On Key

Related Posts

Samoocena u nastolatków

Jak z Twoją samooceną? Nie istnieje! Nie wiem, jakie ta odpowiedź budzi w Tobie uczucia, ale mnie przeraziła. Powiedziała to młodziutka dziewczyna z którą pracuję

3 x Sesja 90 minut + Gallup lub DISC

  Test GallupaTest DISC

  *pola wymagane

  Sejsa 90 minut + Gallup lub DISC

   Test GallupaTest DISC

   *pola wymagane

   Sesja 90 minut

    *pola wymagane

    `

    Zobacz swoją stategię na maturę i wybór ścieżki kariery

    ZAPISZ SIĘ I OTRZYMAJ DARMOWY FILM!